Doprava nad 1799 Kč do 30kg po ČR zdarma!

Hřebíček - zlato orientu

Hřebíček (Syzygium aromaticum), jak ho známe jsou sušená poupata stromu Hřebíčkovce vonného a díky jeho vůni, léčivým schopnostem býval ve starověku ceněn více než zlato.

 Kvalitní hřebíček má světle hnědou barvu a tmavě hnědou stopku. Při zmáčknutí by měl vypouštět olej, chutí nasládlé, přecházející do hořké. 

https://www.happytails.cz/susene-byliny-jily-a-prasky/hrebicek-kvet-caryophylli-flos-tot

Hřebíček obsahuje silice (vanilin, eugenol,..), pryskyřice, třísloviny, flavonoidny, olej a sliz. Eugenol je právě to, co charakterizuje hřebíček, je odpovědný za charakteristickou vůni, anestetické a dezinfekční účinky. Díky tomu se hojně využíval ve stomatologii – výborně tlumil bolesti zubního nervu, potlačoval zánět a působil preventivně i proti paradentóze.
Výborně se hodí také na záněty dýchacích cest (inhalace) nebo v masti na revmatické potíže. Hřebíček je výborný také na trávení – podporuje vylučování žaludečních šťáv a zlepšuje střevní peristaltiku. Dále je močopudný, povzbuzuje srdeční činnost, detoxikaci a imunitu

Zvířata s těmito problémy si vybírají Hřebíček 
Bakteriální
Virové
Mykózy
Další využití - Bolesti nervů: pupeny hřebíčku jsou mnohem účinnější než listy. Hřebíček jako silice je často vybírán s česnekem. 
Má anestetické a dezinfekční účinky (antiseptické, antibakteriální, antivirové, protiplísňové).
Pozor na dávkování. Eugenol je ve vyšších dávkách toxický. Dráždí sliznice.
Pozor na použití u koček!
https://www.happytails.cz/esencialni-oleje-jednodruhove-287/hrebicek-syzygium-aromaticum