Doprava nad 1799 Kč do 30kg po ČR zdarma!

Filosofie společnosti Energy Group a popis přípravků Energyvet

V rámci filosofie používání preparátů na organismus zvířete působíme na postiženou tkáň nepřímo – vytváříme podmínky pro její funkční obnovu. Někde je potřeba zlepšit prokrvení, někde je důležité odvést zatěžující metabolity, můžeme podpořit metabolismus.

Neléčí se jen jednotlivé orgány a nemoci vytržené z kontextu. Holistický přístup je patrný právě v nepřímém působení regenerace a také v analýze příznaků.

Základem veterinární produktové nabídky je 5 hloubkově působících bylinných koncentrátů a 2 koncentráty odvozené, které tvoří ucelený systém regenerace v Pentagramu Energyvet. Tyto přípravky korespondují s energiemi pěti základních přírodních prvků, jejichž vzájemná součinnost je podle tradiční čínské medicíny klíčem ke zdraví.

Regenerační přípravky

Přirozeným projevem regenerace je odpočinek. Bolest je signál, že za tuto bariéru už nelze. Brání těžšímu poškození a vede zvíře k tomu, aby například nezatěžovalo poškozený kloub.

  1. Pomocné regenerační přípravky:

Většinou mají podobu želatinových tobolek. Pouze Fytovet, Omegavet a Imunovet mají podobu kapek. Pomocné preparáty (s výjimkou Imunovetu) je možné podávat v kombinaci s hlavními preparáty – koncentráty. Použití pomocných prostředků zůstává plně v rukou uživatele podle jeho uvážení a znalostí. A nemusí to být znalosti na úrovni odborníka.

FYTOVET – snadný a téměř 100 % využitelný zdroj minerálů a stopových prvků v koloidní podobě. Ke zvýšení vitality zvířete a zlepšení kvality srsti. Mimořádně vhodný také pro veškeré plazy.

Dávkování – vždy do napájecí vody v dávce 5–40 kapek na litr. Dávkování zvolit tak, aby zvíře vodu přijímalo (kovová příchuť). Dvakrát denně.

CYTOVET – váže toxické substance jak ve střevě, tak i ve tkáních. Při průjmech, zaplísnění střeva, otravách, hnisavých infekcích, prevence stárnutí.

Dávkování – 1 tobolku pro malá zvířata vysypat do krmiva nebo do napájecí vody. Pro velká zvířata 1 tobolku na 50 kg. 2x denně.

OMEGAVET - zdroj esenciálních MK, vit.A a D (záměrně nižší obsah oproti běžnému rybímu tuku omezuje riziko předávkování). Při postižení imunity, pro lesk srsti, celkovou obnovu buněk starších zvířat nebo po úrazech.

Dávkování – Tři týdny 5 kapek 2x denně na každých 50 kg. Nárazově 15 kapek 2x denně na každých 50k g po dobu 3–5 dnů.

SKELEVET – nejlépe využitelný zdroj minerálů včetně vápníku pro kostní tkáň. Jemné protizánětlivé účinky. Při křivici, obnově kostní a vazivové tkáně, při zánětech.

Dávkování – 2 tobolky 2x denně na každých 50 kg po dobu 3 týdnů, nárazově 6 tobolek 2 x denně na 50 kg po dobu 3-5 dnů.

IMUNOVET – přírodní antibiotikum, pro rychlejší regeneraci zranění, minimalizuje jizvy. U všech bakteriálních infekcí, paradentózy, po chirurgickém zákroku, pro zlepšení hojení. Obnova funkčnosti vnitřních orgánů.

Dávkování – vždy do trochu vody nebo potírat postižená místa. 1-5 kapek na každých 50 kg. Lépe po krmení.

PROBIOVET – probiotikum k osídlení střeva správnou mikroflórou. Při průjmech, pervezních chutích, prevence chorob stáří, prevence při krmení granulemi.

Dávkování – při průjmech nárazově 2-3 tobolky 3x denně na 50 kg, asi 3 dny. Dlouhodobě 2 tobolky 2x denně na 50 kg. 3 týdny.

EPIVET – přírodní šampon pro běžnou údržbu srsti všech druhů zvířat, která snášejí koupání. Přírodní substance jsou voleny tak, aby šampon byl nedráždivý, naprosto netoxický, pH neutrální a se zklidňujícím účinkem i pro citlivou pokožku. Má protizánětlivé a repelentní účinky, tj. odpuzuje zevní parazity až po dobu 14 dní.

Dávkování – naneseme trochu šamponu na mokrou srst a dobře do ní vetřeme. Necháme působit na 2 minuty a poté důkladně opláchneme vodou. Pokud šampon málo pění, je srst příliš mastná.  V tom případě celý postup ještě jednou zopakujeme.

KINGVET – POHYB – působí na veškerý pohyb v těle. Nejen na svalovinu (kosterní i útrobní), ale i na řasinky obsažené v dýchacích cestách nebo v průběhu vejcovodů. Posiluje buněčnou imunitu v ochraně před bakteriemi. Najde uplatnění při bronchitidách i problémech s pohlavními orgány včetně vaječníků. Působí na libido samců a kvalitní dozrávání spermií. Působí na aktivaci „líného“ střeva a dalších orgánů.

ETOVET – KONCENTRACE, CHOVÁNÍ – zlepšuje schopnost se soustředit, posiluje paměť, upravuje chování ovlivněné stresem. Zlepšuje odolnost proti negativním vnějším vlivům působícím na psychické úrovni.

  1. Hlavní, řídící preparáty

Druhou skupinu představují hlavní preparáty, jež lze využívat pouze v kapkách. Určují jak se má tělo chovat. Působí stimulačně na řídící centra mozku pro jednotlivé funkce těla.

Při výběru hlavního preparátu raději požádejte o pomoct nás na kontaktním mailu katka@happytails.cz nebo jakéhokoliv poradce, kterého naleznete na oficiálních stránkách www.energyvet.cz

Další důležitou informací je, že nikdy nepoužíváme preparát prvku, jehož příznaky jsou zjevné. To je možné jen v rámci prevence u úplně zdravého jedince. 

Funkce hlavních preparátů:

VIROVET - OBRANA, ODOLNOST - zlepšuje tvorbu protilátek a působí proti virózám

RENOVET – OČISTA – působí na buněčnou imunitu a účinkuje při angínách vyvolaných bakteriemi

REGAVET – METABOLISMUS, DETOXIKACE – univerzální použití při jakýchkoli trávicích potížích, při zvracení a nechutenství

GYNEVET – ŘÍZENÍ, SEKRECE – pomáhá při všech postiženích kůže, snižuje vnímavost zvířete k vnitřním i vnějším parazitům. Je vhodný pro zvířata ve stresu a pro všechny poruchy vztahu matky a mláděte.

KOROVET – TRANSPORT – najde uplatnění při všech křečových stavech, kolikách, tiku, svalových záškubech a dokonce při epilipsii

 

(zdroj: časopis Energy Animal START, MVDr. Lubomír Chmelař, Ph.D.)