Doprava nad 1499 Kč do 30kg po ČR zdarma!

Zylkene 75mg 10x10 caps pro zklidnění psů a koček

Značka: Vétoquinol
Dostupnost Na objednávku
1 356 Kč
Zylkene 75mg 10x10 caps pro zklidnění psů a koček
Značka: Vétoquinol

Zylkène® obsahuje přírodní extrakt α-casozepin, který se získává z mléčné bílkoviny kaseinu z odstředěného mléka a má uklidňující účinky.

Je známo, že novorozenci a kojenci jsou schopni si α-casozepin vyrobit enzymatickým štěpením mléčného kaseinu. Tato schopnost proměny mléčného kaseinu na α-casozepin se ztrácí asi ve věku 4 měsíců i s uklidňujícím působením mléka. Extrakt α-casozepin má uklidňující a uvolňující účinky na ustrašené psy a kočky, symptomy se zlepšují již během krátké doby a pohoda zvířete roste. Zvířata jsou viditelně klidnější, lépe spí a vyhledávají opět více kontaktů jak s člověkem, tak s ostatními zvířaty.
Mechanismus účinku
Je prokázáno, že α-casozepin obsažený v přípravku Zylkène® se váže na receptor A kyseliny α-aminomáselné (GABA-A) nacházející se v centrálním nervovém systému (CNS), což vysvětluje jeho uklidňující působení. Účinky jsou podobné jako u benzodiazepinů, ale mechanismus účinku je odlišný.
GABA je látka centrálního nervového systému, která má, pokud se naváže na receptory GABA-A, zpomalující a tím i uklidňující účinek. GABA-A je důležitá pro zdravou rovnováhu mezi vzrušením/rozčilením a zpomalením/uklidněním. Při silném rozčilení dochází k neklidu, strachu, nespavosti a agresi. Při příliš slabém vzrušení se objevuje kóma, deprese, utišení a ospalost.
Dobrá snášenlivost bez vedlejších účinků
Vedlejším účinkem benzodiazepinů je utišení (ztlumení funkcí centrálního nervového systému působením uklidňujícího prostředku), agrese, ztráta paměti a rozpoznávací schopnosti spolu s překvapivými reakcemi. U α-casozepinu se tyto vedlejší účinky nevyskytují, protože se váže pouze na část receptoru GABA-A. Výzkumy ukazují, že α-casozepin snižuje strach podobným způsobem jako diazepam (utišující léky, takzvaný trankvilizér).
α-casozepin je:

  • dobře snášen (vedlejší účinky nejsou známy)
  • velmi chutný (velmi dobře přijímám kočkami)
  • hypoalergenní
  • neobsahuje laktózu
  • neobsahuje konzervační látky

Stavy strachu a stresu se u psů a koček musí léčit bez ohledu na to, zda jsou krátkodobé nebo dlouhodobé. V každém případě doporučujeme konzultaci u zvěrolékaře. a-Casozepin pozitivně ovlivňuje poruchy chování u psů a koček související se stresem.
Podávání/ dávkování
Zylkène® se prodává v blistrech po 10 kapslích. Kapsle se jednoduše otevírají a obsahují prášek, který se přimíchává do krmiva.

Malí psi a kočky:
<5 kg - 1 kapsle denně

5-10 kg - 2 kapsle denně

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Podobné produkty

Zylkene 225mg 10x10 caps pro zklidnění psů a koček 454