Kurkuma (Curcuma longa) mletá 50g - Happytails

Kurkuma (Curcuma longa) mletá 50g

akce new
Značka: Kurkuma
Dostupné varianty

Diskuze k produktu Kurkuma (Curcuma longa) mletá 50g

Vkládejte prosím pouze příspěvky týkající se dotazu na produkt Kurkuma (Curcuma longa) mletá 50g.

Kurkuma a zelený jíl

Luccicek 17.3.2016 v 14:33

Dobrý den,
Pokud budu chtít smíchat kurkumu a zelený jíl, tak v jakém poměru? Stačí mi třeba ne jedno balení jílu, jeden sáček kurkumy nebo jich mám objednat více?
Děkuji moc za info

» Reagovat

RE: Kurkuma a zelený jíl

HappyTails - Terka 18.3.2016 v 14:27

Dobrý den,děkujeme za Váš dotaz.
Směs obou prášků je tvořená jedním dílem kurkumového prášku a jedním dílem zeleného jílu čili poměr 1:1.
Co je také důležité je, že jíl by neměl přijít do kontaktu s kovem takže při míchání nejlépe uděláte pokud smícháte obě složky plastovou nebo nejlépe dřevěnou lžící.


Přeji pěkný zbytek dne, Terka

» Reagovat

davkovani

Jana 15.6.2017 v 23:13

Dobry vecer, jaké je davkovani? Je uvedeno na obalu?

» Reagovat

RE: davkovani

Tereza Zerhau 18.6.2017 v 21:51

Dobrý večer,


děkujeme za Váš dotaz. Dávkování na obalu uvedené není, zastupujeme metody aplikované zoofarmakognozie jež jsou uvedené v textu u každé byliny. Ve zkratce se jedná o to, že si zvíře dle svých vrozených instinktů vybírá čím, v jaké dávce a jakým způsobem se bude léčit.


Pokud ovšem chcete zvířeti podávat kurkumu na základě Vašich instinktů, bylo by dobré vědět o jakém druhu zvířete se bavíme.


Při zkrmování (přidávání kurkumy do krmiva) mějte na paměti, že kurkuminoidy, jež jsou učinnými léčivými látkami kurkumy se v takovéto podobě víceméně nevstřebávají. Pro dosažení požadovaných účinků by bylo potřeba obrovského množství samotné kurkumy. Což by mohlo mít za následek vznik řady zdravotních problémů, proto bych Vám tuto formu rozhodně nedoporučovala. 


Jako vhodné řešení co do účinnosti i bezpečnosti vidím podávat kurkumu ve formě Zlaté pasty. Návod na její výrobu spolu s dávkováním naleznete v obrázcích u produktu.


Přeji příjemný nedělní večer


Terka


 

» Reagovat

RE: RE: davkovani

Monika Poláčková 16.4.2018 v 10:21

Dobrý den, fena ze zdravotních důvodů kokosový olej nemůže, nelze tedy vytvořit pastu. Je lepší tedy dávat čistou kurkumu, nebo raději koupit kurkumu ve formě tablet.

Předem děkuji.

» Reagovat

RE: RE: RE: davkovani

Tereza Zerhau 17.4.2018 v 20:43

Dobrý večer,


podávat samotnou kurkumu by bohužel nemělo smysl protože samotné kurkuminoidy se nevstřebávají v takové míře, aby byli účinné. Leda by se jich podávalo opravdu velké množství a to by zas nebylo dobré pro játra ani pro zažívání. Navíc kurkuma samotná na sebe váže vodu a působí tak jako pojivo tzn. že by vyvolala zácpu.


Pokud by Vaší fence nevadil tento produkt:


https://www.happytails.cz/pro-psy/dromy-tumeric-240-tbl


tak bych doporučila vyzkoušet tablety ale neznám důvody proč je u Vaší fenky kokosový olej kontraindikován tudíž Vám nemohu poradit víc konkrétněji.


Přeji hezký večer


MVDr. Tereza Zerhau

» Reagovat

obsah kurkuminu

Eva Kratochvílová 3.10.2018 v 12:08

Dobrý den,

mohu se zeptat na výši obsahu kurkuminu?
Děkuji :)

» Reagovat

RE: obsah kurkuminu

Katka - HappyTails 3.10.2018 v 14:03

Dobrý den,


děkujeme za dotaz. Kurkuma, pod kterou jste položila dotaz je námi nakupována pro potřeby Aplikované zoofarmakognozie, takže pro nás není potřeba v tomto případě znát přesné množství kurkuminoidů, respektivě kurkuminu. Obecně se v kurmumě vyskytuje cca 5% kurkuminoidů a z toho více jak 50% je kurkuminu, takže v kurkumě je ho cca 3%. My zvířatům nabízíme kurkumu jako takovou a zvířata si sami zvolí, kolik jí, a jestli vůbec, potřebují.


Pokud byste chtěla výrobek, kde je přesné množství kurkuminoidů, je to např. tento: https://www.happytails.cz/pro-psy/dromy-tumeric-240-tbl


Doufám, že jsem Vám alespoň trochu pomohla.


Přeji pěkný zbytek dne

» Reagovat

Filtrovaná voda?

Michaela Kyzlíková 6.8.2019 v 00:33

Dobrý den,
nevlastním filtrační konvici, můžu do zlaté pasty místo filtrované vody použít vodu převařenou? případně, proč je nutné použít vodu filtrovanou?
A ještě nemůže pasta vyvolat nějaké kontraindikace s jinými bylinkami?
(psice má potíže s červenými tlapkami, takže dostává ostropestřcový olej na pročištění a správnou fci jater, echynaceu a hlívu na posílení imunitního systému) Chystáme se na jíl s kurkumou ale pasta mne také zaujala..

Předem děkuji za odpověď

Michaela Kyzlíková

» Reagovat

RE: Filtrovaná voda?

Katka - HappyTails 7.8.2019 v 08:06

Dobrý den,


děkujeme za dotaz. Postačí použít převařenou vodu :-)
Co se týče ostropestřecového oleje, vliv na funkci jater má velmi nízký až žádný. Účinná látky silymarin se nachází ve slupce plodu a ta se při lisování oleje nenaruší natolik, aby se látka do něj vyextrahovala. Lepší tedy používat přímo plod ostropesřece nebo plod drcený. Ale na podporu imunitního systému a jako antioxidant je velice vhodný.
Na tlapky doporučujee spíše teda lokálně ten jíl s kurkumou. Zlatá pasta, kterou máte na mysli, se také spíše používá jako podpora imunity a je velice vhodná pro stárnoucí pejsci, kdy pomáhá zpomalovat procesy stárnutí (antioxidant, detoxikace), tlumí bolestivost,..
Co se týká kontraindikace s dalšími bylinami, není mi známa. Uváděná bývá kontaindikace s antikoagulačními léky.


Pěkný zbytek dne 

» Reagovat

Dávkování

Barbora 26.11.2019 v 07:06

Dobrý den,
mám dva psy flat c. retrívra, 6 let a 12,5 roku. Kurkumu, z které jsem udělala zlatou pastu, jsem kupovala především kvůli veteránovi, který má spondylozu a artrozu v přední pacce. Dle návodu jsem nabídla oběma pejskům doporučované množství. K mému překvapení si starší dal, ale nadšeně se netvářil :) Zato mladší by snad snědl celou sklenici. Chtěla jsem se tedy zeptat, jaké maximální množství může dostat? V návodu je 3/4 lžičky, na druhé straně je několikrát zmíněno, že když zvíře chce, má se mu dát. Aktuálně jsem pro oba zvolila 3x denně trošku na lžičce.
Dále by mě zajímalo, zda u zdánlivě zdravého mladšího psa očekávat nějaký problém a raději navštívit veterináře, nebo mu může pasta prostě chutnat? Sama jsem jí ochutnala a upřímně se mu vážně divím :D

» Reagovat

RE: Dávkování

Katka - HappyTails 28.11.2019 v 19:51

Dobrý den,
u této směsi je vhodné užívat dle dávkování a ne ad libitum. Tuk není vhodný a dokonce je ve větším množství kontraindikovám u zvířat se zánětem slinivky. Kurkuma v nadměrném množství může zase pejska ucpat. Dále doporučujeme opravdu používat spíše u toho staršího pejska, který má pohybové problémy než u zdravého pejska. Pokud Vám ten mladší toho tolik vyžaduje, je spíše na pováženou jestli mu spíše něco nechybí v krmné dávce (nedostatek některých typů mastných kyselin). Můžete tedy zkusit přidávat na granule např. konopný olej za studena lisovaný.


Pěkný den

» Reagovat