Aloe pravá (Aloe vera) gel - Happytails

DOPRAVA NAD 1 499 Kč a do 30 kg po ČR ZDARMA!!!

Aloe pravá (Aloe vera) gel

akce new
Značka: Příroda

Produkt je momentálně nedostupný.

Aloe pravá (Aloe vera) gel

Nutriční hodnoty:

Aloe vera gel je získáván z mízy sukulentní rostliny. Obsahuje vitamíny skupiny B včetně B12, dále  vitamíny C, E, A(silné antioxidanty), aminokyseliny, mono- a polysacharidy, minerální látky, mastné kyseliny, enzymy, rostlinné hormony, kyseliny salicylové, saponiny, steroidy a ostatní prospěšné látky.    

Aloe Vera je známé pro svou schopnost vyrovnávat v organismu nedostatky, doplňuje řadu chybějících látek a podporuje samočistící proces organismu (detoxikaci). Polysacharidy z aloe vera mají imunostimulující účinky má tedy vliv na posílení imunitního systému, podporuje zdravé zažívání a pomáhá při různých metabolických problémech. Aloe vera svým složením vykazuje antialergenní (glykoprotein, alprogen), protizánětlivé, antibakteriální, antivirotické účinky. Aloe vera urychluje hojení ran, vředů, pozitivní vliv má také na kožní problémy a popáleniny, redukuje tvorbu zubního plaku a následnou tvorbu zubního kamene a tlumí záněty dásní. 

Aloe vera gel může být použit jako nosný základ esenciálních olejů. Jeho poměrně tekutá konzistence je ideální pro místní aplikaci, neboť se velmi  dobře vstřebává do kůže. 

Kožní problémy

Aloe vera je vynikající prostředek k použití při kožních onemocněních, jakými jsou alergie, ekzémy, abscesy, plísňové infekce, hnisavé kožní infekce a mnohé typy dermatitid. Gel se přidává do pokrmů a preparáty na vnější použití se nanášejí přímo na kůži. Aloe vera pomáhá eliminovat zápal plic a dráždivé vyrážky a napomáhá k eliminaci odumřelých buněk a tekutin. Pomáhá též vytvořit vhodné prostředí pro rozmnožování buněk a k rychlému hojení ran. Nezapomeňte, že aloe vera nemá vliv na kožní parazity, jako jsou blechy, roztoči a vši, při všech těchto problémech je třeba vést konzultaci s veterinářem.

Důležité připomínky pro používání aloe vera:

Poraďte se vždy se zvěrolékařem – stanovování vlastní diagnózy může být nebezpečné.

Základní principy, aplikované zoofarmakognozie:

  • vždy zvířeti dopřejte dostatek času a prostoru k sebemedikaci
  • nikdy doplněk zvířeti nenuťte násilím
  • při sebemedikaci je důležité nechat ho vzít si tolik, kolik potřebuje
  • stejně jako všechny ostatní bylinky, doporučujeme vždy nabízet odděleně, a ne jako součást krmiva

Všechny bylinné produkty nabízené na těchto stránkách jsou určeny k podpoře zdraví organismu a udržení přirozené rovnováhy, nejedná se o léčiva.

Podávání bylinných produktů zvířatům, by vždy mělo být konzultováno s veterinárním lékařem v závislosti na znalosti zdravotního stavu zvířete.

Chcete-li dosáhnout nejlepších výsledků, kontaktujte proškolené terapeuty a veterinárními lékaře z našeho seznamu absolventů workshopu Aplikované zoofarmakognozie s Caroline Ingraham. 

Udělají jistě vše, aby Vaše zvířátko mělo možnost vybrat si z celé řady bylin a přírodních prostředků.