Dromy Junior DHA 700 g - Happytails

Dromy Junior DHA 700 g

new
Značka: Dromy
Dostupné varianty

Junior DHA je doplňkové krmivo pro mladé a rostoucí jedince, počínaje čtvrtým týdnem života až do ukončení osifikace skeletu.
V průběhu růstu a dospívání má organismus zvýšené nároky na příjem nutrientů, které potřebuje a přijímá z vnějšího prostředí pro svoji výživu a vývoj.
Doplňkové krmivo je určené pro doplnění makro a mikro prvků, vitaminů, esenciálních živin a aminokyselin.
Poskytuje minerály nezbytné pro správnou stavbu a vývoj kostí, kloubů a kosterní soustavy.
Žraločí chrupavka je mucopolysacharidový komplex obsahující kolagen, glukosamin a chondroitin.
Tyto čisté účinné látky obsahují stavební složky potřebné pro tvorbu a zachování zdravé kloubní chrupavky a vazivových tkání v těle. Je bohatým a přirozeným zdrojem vápníku a fosforu.
Esenciální mastná kyselina DHA = kyselina dokosahexaenová, je nezbytná při vývoji mozkových struktur, zabezpečuje funkčnost nervové soustavy, kardiovaskulárního systému a vyzrávání zrakového nervu, rozvoji mentálních funkcí.
Esenciální aminokyseliny si organismus nevytváří sám a jejich příjem je zcela závislý na krmné dávce.
Tvoří stavební jednotky všech bílkovin, které tělo vytváří za účelem zabezpečení jeho životních pochodů a fyziologických funkcí.
Jejich nedostatek se projevuje zpomaleným růstem, sníženou imunitní odpovědí.
U psů byl potvrzen pozitivní efekt na zmírnění příznaků atopické dermatitidy a u koček, podobně jako u koní, na stabilizaci příznaků astmatu
Sirné aminokyseliny jsou nenahraditelné pro stavbu srsti, keratinu.
Carnitin se ukládá v srdeční a kosterní svalovině a je nutný pro metabolismus mastných kyselin a produkci energie, přeměnu tuků jako palivo pro buňky.
Taurin dosahuje vysokých koncentrací v myokardu, svalovině skeletu, nervovém systému, krevních destičkách, je důležitý pro správnou funkci srdce.
Obě složky jsou vhodné zejména u mladých jedinců, kteří spotřebovávají velké množství energie během fyzické námahy.
Doporučujeme užívat: pro prevenci zdravého vývoje kostry, růstových poruchách funkcí pohybového aparátu štěňat a mladých psů, v průběhu rychlého růstu, prevence srdečních onemocnění DCM, podpora hojení dermatologických projevů pokožky, v průběhu rekonvalescence z případných chirurgických zákroků zejména v dutině břišní, pro psí seniory.
Doplňkové krmivo pro psy a kočky – složení:
fermentované kvasnice kmene Saccharomyces cerevisiae, kolagenní peptidy Bioactive Collagen Peptides®-Petagile®,  zvápenatělé, mořské řasy rodu Lithothamnium, Echinacea purpurea, Růže šípková oplodí, fermentované heterotrofní mořské mikrořasy, žraločí chrupavka, yucca shigidera extrakt.
Deklarované jakostní znaky v kg: 
Ca 5,9 %, P 2,9 %, Mg 1,3 %, Na 0,3 %, K 0,7 %. Vitamin C 10 300 mg,  vitamin E 1 330 mg, L – Carnitin 7 000 mg, taurin 20 200 mg, L- lysin 5 300 mg, methionin 2 000 mg, zinek 2 280 mg.
Dávkování: 
K prevenci pro psa o hmotnosti 10- 15 kg : 1 odměrka denně do krmné dávky
Ke zlepšení kondice pro psa o hmotnosti 10- 15 kg: 2 odměrky do krmné dávky rozdělit na ½.
Dávkování pro kočku  3 – 5 kg: 1 čajová lžička denně do krmné dávky.
Balení: 700 g