Dromy Green lipped mussel 500 g - Happytails
PŘIHLÁSIT SE REGISTRACE
Eur |

Dromy Green lipped mussel 500 g

Dávka na 100 DNŮ pro psa o hmotnosti 15 kg

new
Značka: Dromy
Kategorie: Kloubní výživa
Dostupné varianty
SPECIFIKACE PRODUKTU

12 % GLYKOSAMINOGLYKANŮ

Green lipped Mussel - Slávka zelenoústá - Perna canaliculus. Mořská mušle se vyskytuje ve vodách v jižní oblasti Nového Zélandu - Marlborough.
Extrakt z této mušle obsahuje vysoké množství přírodně se vyskytujícího komplexu mukopolysacharidů - GAG - glykosaminoglykanů.
Glykosaminoglykany - GAG jsou základní hmotou pojivové tkáně a jsou důležitým a nezbytným faktorem pro její tvorbu i regeneraci.
Extrakt Green lipped mussel obsahuje vysoké množství glykosaminoglykanů včetně chondroitinsulfátu, heparansulfátu, dermatansulfátu a keratansulfátu, patřící mezi smíšené polysacharidy živočišných tkání, které jsou součástí proteoglykanů přítomných jak v extracelulárním matrix, tak i buněčných membránách.
Tyto složky se výrazně podílí na fyziologické látkové výměně mající vliv zejména na výživu a regeneraci chrupavek a dalších součástí pojivového aparátu.
Podpůrné vlastnosti extraktu Green lipped Mussel se využívá, při doplňkové léčbě osteochondrózy, dysplasiích kyčelních kloubů či osteoartritid - úrazového původu.
Mechanismus účinku je dán inhibicí syntézy prostaglandinů- hormonů, které se zúčastňují všech zánětlivých procesů v těle.
Proto je vhodné v akutní fázi úrazu a při potvrzení diagnózy poškození kloubní chrupavky v počátečním stádiu, podávat produkt obsahující extrakt z měkkýšů za účelem snížení zánětlivé reakce a usnadnění regeneračního procesu chrupavky.
Green lipped Mussel obsahuje omega-3 polynenasycené mastné kyseliny 10 % ETA, EPA a DHA s protizánětlivým účinkem, makroprvky -  Ca, Mg, Na, K, Betain, který je součástí metabolických procesů.
Chrání buňky a tkáně před dehydratací a osmotickou inaktivací a umožňuje úspory energie nutné k zachování rovnováhy vody a iontů.
Všechny tyto složky výrazně zkracují čas potřebný k zotavení po fyzické námaze.

Doporučujeme užívat: v průběhu růstu u mladých jedinců, při poúrazové a pooperační péči, u diagnostikovaného onemocnění degenerativních původu, u sportovně a služebně zatěžovaných psů.

Extrakt Green lipped Mussel je získáván metodou superkritické extrakce Co2, což je nejšetrnější metoda, která nezanechává v surovině žádná residua ani extrakční činidla - rozpouštědla.
Výsledný produkt - extrakt si zachová svou původní barvu a aroma.
Produkt je určen pro všechny kategorie psů a je bezpečný pro březí a laktující feny i štěňata v růstu.

Doplňkové krmivo pro psy - složení na 5 g:
Green lipped mussel 1500 mg
Kolagenní peptidy 1500 mg
MSM - methylsulfonylmethane 100 mg
Hořčík - organická forma 50 mg
Vitamin C - s postupným uvolňováním 50 mg
Vitamin E 10 mg

Dávkování pro psa o hmotnosti 15 kg: 5 g denně = ± ½ přiložené odměrky.
Podávejte denně po dobu 2 měsíců. U chronických stavů je možné nepřetržité podávání.
Způsob použití: Perorální podání. Prášek se podává dle doporučeného dávkování přímo do tlamy, případně je lze přidávat do krmení. Nepřekračujte doporučenou denní dávku.

Balení: 500 g