Bergamot (Citrus aurantium bergamia) - Happytails

DOPRAVA NAD 1 499 Kč a do 30 kg po ČR ZDARMA!!!

Bergamot (Citrus aurantium bergamia)

organický esenciální olej

new
Kategorie: Esenciální oleje

Produkt je momentálně nedostupný.

Bergamot (Citrus aurantium bergamia) organický esenciální olej

Éterický olej z Bergamotu je povznášející a těší se oblibě u většiny zvířat. Nejčastěji si jej vybírají zvířata s problémy v těchto oblastech: 

  • Úzkosti - obnovení psychické rovnováhy
  • Kardio - ochranný: srdeční šelesty
  • Sarkoidy a nádory - pomáhá ničit rakoviné buňky
  • Zdraví kůže a srsti - psoriáza, rovnováha kožní mikroflory, pigmentace
  • Zdraví imunitního systému a sleziny
  • Infekce dýchacího aparátu

Bergamot je skvělý na zabíjení vzdušných bakterií a byl by prospěšný ve většině veterinárních ordinací, klinik, útulcích a center pro péči o psa, aby pomohl zastavit šíření infekčních agens.

Bergamot se obecně extrahuje destilací nebo lisováním za studena. V aplikované zoofarmakognozii se užívá tento olej za studena lisovaný z důvodu, protože obsahuje foto-reaktivní furanokumarin bergapten. Zatímco destilací získávaný bergamot neobsahuje tyto foto-reaktivní sloučeniny, protože molekuly jsou příliš velké (těžké) na to, aby vystoupili s  těkavými plyny.

Upozornění: Nenabízejte tento olej zvířatům jsou-li již medikováni léky na určité problémy. Olej patří mezi fotoreaktivní, není-li potřeba  nepoužívejte olej při následném vystavení slunečnímu světlu bergamot v kombinaci s UV zářením, může mít za následek změny pigmentace až spálení kůže.

 Základní principy, aplikované zoofarmakognozie:

  • vždy zvířeti dopřejte dostatek času a prostoru k sebemedikaci
  • nikdy doplněk zvířeti nenuťte násilím
  • při sebemedikaci je důležité nechat ho vzít si tolik, kolik potřebuje
  • stejně jako všechny ostatní bylinky, doporučujeme vždy nabízet odděleně, a ne jako součást krmiva 

Všechny bylinné produkty nabízené na těchto stránkách jsou určeny k podpoře zdraví organismu a udržení přirozené rovnováhy, nejedná se o léčiva.

Podávání bylinných produktů zvířatům, by vždy mělo být konzultováno s veterinárním lékařem v závislosti na znalosti zdravotního stavu zvířete.

Chcete-li dosáhnout nejlepších výsledků, kontaktujte proškolené terapeuty a veterinárními lékaře z našeho seznamu absolventů workshopu Aplikované zoofarmakognozie s Caroline Ingraham. Udělají jistě vše, aby Vaše zvířátko mělo možnost vybrat si z celé řady bylin a přírodních prostředků.

Seznam terapeutů