Doprava nad 1799 Kč do 30kg po ČR zdarma!

DROMY VITAMIN C+E + LYZIN 1500 G

Značka: Dromy
Dostupnost Skladem (2 ks)
Můžeme doručit do:
27.2.2024
495 Kč
DROMY VITAMIN C+E + LYZIN 1500 G
Značka: Dromy

Doplňkové krmivo pro koně všech kategorií s obsahem vitaminu C s postupným uvolňováním, obohacené o extrakty z tropické třešně Aceroly, Aronia prunifolia, Ribes nigrum, které jsou přirozeným zdrojem vitaminu C.

Vitamin C – kyselina L askorbová je ve vodě rozpustný vitamin nezbytný, pro řadu důležitých metabolických dějů v organismu, zejména pro obranyschopnost organismu proti bakteriálním a virovým infekcím. Je nezbytný pro syntézu kolagenu v pojivových tkáních, přeměnu vitaminu D3 na kalcitriol, mineralizaci kostí, syntézu hormonů kůry a dřeně nadledvin, resorpci železa, hojení poraněných tkání, odolnosti při stresových situacích, rekonvalescence z již probíhajícího onemocnění, detoxikační procesy. Společně s vitaminem E patří do skupiny antioxidačních živin, které chrání organismus před oxidačním stresem. Potřeba vitaminu C v organizmu výrazně stoupá při zvýšené námaze, jako jsou pooperační a posttraumatické stavy, infekční onemocnění, respirační onemocnění, alergické projevy, u starších koní, koní s chronickými infekcemi a sníženou imunitou, stresové situace při přesunech, vakcinace, koně s Cushingovým syndromem, akutní stadia onemocnění motorických neuronů koní (EMND). Při těchto stavech se potřeba vitaminu C zvyšuje, organismus není schopen zajistit dostatečnou produkci a zásoba vitaminu C během 48 hodin výrazně klesá. Vstřebatelnost vitaminu C je dána propustností střevní stěny.
Podání vitaminu C ve formě postupného uvolňování, chrání vitamin C před vlivem žaludečních šťáv. Tím je zaručen i pozvolný transport vitaminu C do tenkého střeva, kde je absorbován do krevního řečiště.

L-lysin - esenciální aminokyselina, nezbytná pro dostupnost bílkovin, zásadní pro budování, udržení a podporu vývoje hřbetní linie a svalové hmoty. Zlepšuje regeneraci po fyzické zátěži, i v rekonvalescenčním režimu, je nezbytná pro tvorbu, hormonů, enzymů a imunitních protilátek, pro koně ohrožené EHV-1.

Doplňkové krmivo pro koně – složení: maltodextrin,  dextrosa, Aronia prunifolia, Ribes nigrum, Malpighia emarginata.
Vitamin s postupným uvolňováním: 167 000 mg,
vitamin E (jako alfatokoferol): 1 670 mg.
Aminokyseliny: L-lysin 50 000 mg.

Doporučené dávkování:
50 g pro koně o hmotnosti 550-600 kg maximálně po dobu 10 dnů.
3 dny před plánovanou vakcinací, poté pokračovat 7 dnů.
Pooperační a posttraumatické stavy maximálně po dobu 10 dnů.

Balení: 1500 g

Kategorie: Potřeby pro koně
Hmotnost: 1.52 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: