Doprava nad 1799 Kč do 30kg po ČR zdarma!

Dromy TUMERIC 240 tbl.

Značka: Dromy
Dávka na 120 dní pro psa o hmotnosti 10-20 kg
Varianta:
Dostupnost Skladem (2 ks)
Můžeme doručit do:
7.3.2024
523 Kč –14 % 447 Kč
Dromy TUMERIC 240 tbl.
Značka: Dromy
Dromy TUMERIC 240 tbl.
Výprodej
523 Kč –14 %

Specifikace produktu

TUMERIC TAB je doplňkové krmivo pro psy s obsahem extraktů přírodních látek, vyskytující se v rostlině (Curcuma longa L.) 

Kurkuma dlouhá je farmaceutickou surovinou, bohatou na biologicky aktivní látky: silice 2-5 % s monocyklickými monoterpeny, skviterpeny, pryskyřice a  barviva (kurkuminoidy) a škroby. 

Nejvýznamnější složkou je pigment kurkumin, který je v produktu zastoupen v 95% množství.

Kurkuminoidy jsou silné antioxidanty, látky vyextrahované nejúčinnější metodou superkritické extrakce za pomocí Co₂, bez přítomnosti zbytkových rozpouštědel. Řadí se mezi polyfenoly, do skupiny chemických sloučenin obsažených v rostlinách, která zahrnuje bioflavonoidy, flavany a flavanoly, s vysokou antioxidační aktivitou. 

Polyfenoly vykazují protizánětlivou aktivitu (inhibice COX-2), prostaglandinu, leukotrienů) chemoprotektivní a růstově inhibiční aktivitu vůči některým liniím tůmorových buněk, indukují apoptózu, mohou inhibovat angiogenezi. 

U kurkuminu byl nalezen antitrombotický účinek, imunostimulační účinek. Omezuje růst některých bakterií, vykazuje choleretický, cholekinetycký, antihepatotoxický, antihyperlipidemický, protizánětlivý, antimikrobiální (Streptococcus, Lactobacillus, Staphylococcus) a antifungální (Aspergilus flavus) účinek. 

Při perorálním podání se kurkuma doporučuje při dyspepsiích, průjmech, nadýmání, ztrátě chuti, hepatitidách, jaterních a žlučníkových potížích, střevních parazitech. Je také možné použití u onemocnění respiračního traktu, při zhoubném bujení, fybromyalgiích, edémech, zánětech ledvin.

Dostupnost kurkuminoidů je ve formě sušené drogy, je téměř nulová, ze střeva se resorbují v minimálním množství, v séru a v moči se vyskytují jen ve stopách.

TUMERIC TAB obsahuje kurkuminoid ve formě 95 % standardizovaného extraktu. 

V kombinaci s olejem Omega 3 EPA & DHA, zajistíme podání v lipofilním prostředí. 

Piperin je standardizovaný extrakt z plodů černého pepře, je nezbytný pro plnou resorbci kurkuminoidů. Tato kombinace působí synergicky, po požití prokazatelně zvyšuje koncentraci kurkuminoidů v krevní plazmě.

Doporučujeme užívat pro: zvýšení obranyschopnosti organismu, posílení imunitního systému, při výskytu potravních alergií, při dlouhodobé léčbě NSAID a ATB, dietoterapii, po operačních výkonech. 

Obsah účinných látek ve 2 tabletách:

Curcuma longa L. standardizovaný extrakt s obsahem 95 % kurkuminoidů   200 mg

Omega 3 EPA & DHA                                                                                         20 mg

Piper nigrum L. standardizovaný extrakt                                                             4 mg

24 000 mg extraktu  v TUMERIC TAB = ± 760 g rostlinné drogy Curcuma longa L.

Dávkování:  1 tableta = 600 mg.

Pes o hmotnosti 1 - 10 kg - 1 tableta denně. 

Pes o hmotnosti 10 - 20 kg - 2 tablety denně.

Tablety se podávají dle doporučeného dávkování přímo do tlamy, případně je lze přidávat do krmení. Nepřekračujte doporučenou denní dávku.

Upozornění: nepoužívat v průběhu březosti a laktace, pro štěňata do věku 6 měsíců, u psů s podezřením na zánět žaludku a žlučových cest. Může způsobit zabarvení stolice.

Balení: 144 g = ±240 tablet.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Podobné produkty

Kurkuma (Curcuma longa) mletá
od 15 Kč
(až –22 %)
942