Doprava nad 1499 Kč do 30kg po ČR zdarma!

Dromy Lněné výlisky 5000 g

Značka: Dromy
Varianta:
Dostupnost Do týdne u Vás Vyprodáno Zvolte variantu
384 Kč od 384 Kč - –38 % až –38 % 384 Kč 240 Kč od 240 Kč
Dromy Lněné výlisky 5000 g
Značka: Dromy
Dromy Lněné výlisky 5000 g
Výprodej
384 Kč od 384 Kč - –38 % až –38 %

Dromy lněné expelery, jsou dietetickým zdravým krmivem pro koně všech kategorií, obsahující zdroj nenasycených mastných kyselin omega 3 a vlákninu a další zdraví prospěšné látky.

Rozpustná a nerozpustná vláknina při průchodu trávicím traktem podporuje pasáž zaživatiny. Podílí se na eliminaci překyselení, pracuje ve střevech jako absorbent škodlivých látek. Oba druhy vlákniny mají pozitivní vliv na trávicí aparát a jeho funkci. Nejdůležitější složkou lněného semene je kyselina α- linolenovová (ALA) zařazena do skupiny esenciálních omega - 3 nenasycených mastných kyselin, bez kterých organismus nemůže fungovat.  ALA je zdrojem pro syntézu kyseliny EPA (eikosapentaenové), která má protizánětlivý a antikatabolický efekt a kyseliny DHA (dokosahexaenové), která příznivě zasahuje do metabolismu nervové tkáně. Obě tyto kyseliny jsou součástí buněčných membrán a tkáňových hormonů.

Omega 3 a 6 nenasycené mastné kyseliny kyselina linolová a kyselina linolenová, od kterých se odvíjí jejich biologické účinky, zajišťují strukturní integritu buněčných membrán. 

Koně podobně jako jiní savci potřebují kyselinu linolovou a kyselinu α-linolenovou, jako výchozí surovinu pro další tvorbu fyziologických mastných kyselin.

Nedostatek esenciálních mastných kyselin se může projevit snížením obranyschopnosti organismu, změnou pokožky, únavou, poruchou růstu i reprodukce. 

Polyfenoly a lignany jsou rostlinné látky vykazující antivirotické, fungicidní, baktericidní a imunostimulační vlastnosti. 

Doporučujeme užívat: celoročně zejména v době přelínávání, při poruchách trávení, v průběhu jarních a podzimních měsíců, pro koně náchylné k tuhnutí svalů (tying-up), pro podporu a detoxikaci organismu, pro regeneraci žaludeční sliznice, u pokolikových stavů, podpora léčby žaludečních vředů, ke stimulaci imunitního systému, pro seniory a rekonvalescenty, u zhoršené kvalitě pokožky a srsti u dermatologických pacientů a muchařů.

Dávkování na 100 kg hmotnosti koně: 

k prevenci : 20 - 30 g denně do krmné dávky

ke zlepšní kondice: 30 - 50 g denně do krmné dávky. 

Lze podávat jako pamlsek z ruky.

Doplňkové krmivo pro koně složení: 

lněné expelery získané z lisováním semene Linum Usitatissimum Linaceae botanické čistoty. 

Balení: 5000 g

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: