Hřebíček - zlato orientu - Happytails

Ve dnech od 14.8.2019 do 28.8.2019 DOVOLENÁ! Vaše objednávky budou vyřízeny ihned po tomto datu. Přejeme krásný zbytek prázdnin, Váš tým HappyTails

PŘIHLÁSIT SE REGISTRACE
Eur |

Hřebíček - zlato orientu

Hřebíček (Syzygium aromaticum)

Hřebíček, jak ho známe jsou sušená poupata stromu Hřebíčkovce vonného a díky jeho vůni, léčivým schopnostem býval ve starověku ceněn více než zlato.
Kvalitní hřebíček má světle hnědou barvu a tmavě hnědou stopku. Při zmáčknutí by měl vypouštět olej, chutí nasládlé, přecházející do hořké. 

Hřebíček obsahuje silice (vanilin, eugenol,..), pryskyřice, třísloviny, flavonoidny, olej a sliz. Eugenol je právě to, co charakterizuje hřebíček, je odpovědný za charakteristickou vůni, anestetické a dezinfekční účinky. Díky tomu se hojně využíval ve stomatologii – výborně tlumil bolesti zubního nervu, potlačoval zánět a působil preventivně i proti paradentóze.
Výborně se hodí také na záněty dýchacích cest (inhalace) nebo v masti na revmatické potíže. Hřebíček je výborný také na trávení – podporuje vylučování žaludečních šťáv a zlepšuje střevní peristaltiku. Dále je močopudný, povzbuzuje srdeční činnost, detoxikaci a imunitu

Zvířata s těmito problémy si vybírají Hřebíček 
Bakteriální
Virové
Mykózy
Další využití - Bolesti nervů: pupeny hřebíčku jsou mnohem účinnější než listy. Hřebíček jako silice je často vybírán s česnekem. 
Má anestetické a dezinfekční účinky (antiseptické, antibakteriální, antivirové, protiplísňové).
Pozor na dávkování. Eugenol je ve vyšších dávkách toxický. Dráždí sliznice.
Pozor na použití u koček!