Sada na výrobu antiparazitárního pudru - BREBEROBIJEC - Happytails

Sada na výrobu antiparazitárního pudru - BREBEROBIJEC

Breberobijec

new
Značka: Příroda
Kategorie: Bylinná lékárna

Produkt je momentálně nedostupný.

Sada na výrobu antiparazitárního  BB pudru

Obsah sady:

Křemelina (Diatomaceous earth)potravinářská kvalita

Křemelina je doslova smrtící pro jakýkoliv hmyz a zároveň zcela neškodná pro lidi i zvířata. Způsob usmrcenÍ hmyzu je striktně mechanický, tudíž si vůči křemelině nemohou parazité vytvořit rezistenci jako v případě běžně podávaných antiparazitik. Mikroskopicky ostré hrany rozsivek poškozují vnější ochranou vrstvu hmyzu a ten násedně vysychá a umírá. 

250g

Neem listy (Azadirachta indica) mletý prášek

Neem příznivě působí na kůži  a ovlivňuje reprodukční cyklus hmyzu. V mnoha vědeckých studiích bylo prokázáno, že repelentní účinek neemu je často silnější a efektivnější než chemické koktejly pesticidů. Přírodní repelentní a insekticidní účinek je přisuzován azadirachtinu, který narušuje metamorfózu larev hmyzu čímž inhibuje jejich svlékání. Díky tomu larvy umírají aniž by vznikla nová generace. Antibakteriální vlastnosti neemu zabraňují rozvoji kožních  infekcí. Téměř okamžitě účinné látky neemu omezují svědění. Díky hydratačním účinkům pomáhá zklidnit suchou a podrážděnou pokožku se sklony k tvorbě šupin.

100g

Řebříček obecný(Achillea millefolium) sušený květ

Díky silným protizánětlivým účinkům zklidňuje podrážděnou kůži (např. po bleším kousnutí), antimikrobiální účinky zamezují vzniku sekundárních kožních infekcí a bolest tišící působení přerušuje bludný kruh kousání, lízání a škrábání podrážděné tkáně.

100g

Rozmarýn lékařský(Rosmarinus officinalis) drcený list

Výrazné antimikrobiální vlastnosti rozmarýnu, zabraňují šíření bakteriálních i plísňových kožních infekcí. Rozmarýn je bylina s výjimečnou repelentní schopností,  odpuzuje blechy, klíšťata, komáry a další hmyzí otrapy (;.

50g

Eukalyptus drcený list

Silné repelentní a antiseptické účinky.

50g