Ďáblův dráp (Harpagofytum procumbens) kořen - Happytails

Ďáblův dráp (Harpagofytum procumbens) kořen

new
Značka: Příroda
Kategorie: Bylinná lékárna
Dostupné varianty

Diskuze k produktu Ďáblův dráp (Harpagofytum procumbens) kořen

Vkládejte prosím pouze příspěvky týkající se dotazu na produkt Ďáblův dráp (Harpagofytum procumbens) kořen.

dotaz

Jan Novotný 28.2.2017 v 15:25

Dobrý den,
Četl jsem v jedné knize že podávání výtažku z kořene ďáblova drápu může být velmi účinné při tišení bolesti a mírnění symptomů.Takže myslíte si že to lidem prospěje?.Děkuji za odpověď.Spozdravem Jan Novotný

» Reagovat

RE: dotaz

Terka - HappyTails 5.3.2017 v 21:29

Dobrý den,


děkujeme za Váš dotaz. Účinky se opravdu takové popisují, ale jsme bylinnou lékárnou pro zvířata a bylo by od nás nezodpovědné nebo neprofesionální radit Vám v používání jakékoliv byliny bez znalosti Vašeho zdravotního stavu. S dotazem se prosím obraťte na svého lékaře. Můžeme Vám pouze potvrdit, že byliny zde prodávané jsou ve farmaceutické kvalitě :-)

» Reagovat

100% Ďáblův dráp?

Martina Bendova 7.5.2018 v 09:59

Dobrý den, chci zakoupit svému psu drcený kořen zmiňované byliny, ovšem nalezla jsem jej za opravdu různé ceny, u vás zatím nejlevněji. Na fotkách však vypadá vždy jinak, zajímá mě tedy, zda váš produkt obsahuje opravdu jen 100% drcený kořen Harpagogytum procumbens? Záleží v závislosti na účinosti na jemnosti nadrcení kořene či nikoliv? Děkuji za odpověď a přeji krásný den

» Reagovat

RE: 100% Ďáblův dráp?

Katka - HappyTails 7.5.2018 v 15:45

Dobrý den,


opravdu máme 100% drcený kořen ďáblova drápu (Harpagophyti radix cs.). V příloze zasílám skutečné foto pořízené jen pro Vás ;-)


Máme kořen pouze drcený, jelikož naše bylinková lékárna je určeno hlavně pro zvířata a tento typ zpracování si vybírají. Pokud chcete kořen na odvar, stačí Vám drcený, pokud chcete použít třeba do mastí, je vhodnější spíše mletý nebo si pomelete tento drcený ;-)

» Reagovat

Ďáblův dráp- podávání

Martina Bendova 19.5.2018 v 23:47

Dobrý den, objednala jsem si u vás Ďáblův dráp, bohužel nikde u produktu nejsou pokyny k podávání. Jaká je nejlepší forma podávání psům a jaké je dávkování?

» Reagovat

RE: Ďáblův dráp- podávání

Katka - HappyTails 22.5.2018 v 13:58

Dobrý den,


nejlepší formou podávání a tou, kterou preferujeme i my, je nabídnout pejskovi Harpagofyton z misky nebo z ruky a nechat zcela na něm kolik si toho vezme. Přesné dávkování Vám nemůžeme napsat, jelikož ho ani my neřešíme, necháváme pejska rozhodovat samotného, kolik toho potřebuje ( to jsou zásady aplikované zoofarmakognozie).


Jelikož nemůžeme říct kolik je rostlinných sterolů (beta-sitosterol,...) v tom či onom kořenu, je lépe nedávat přesnou dávku.


Pěkný zbytek dne

» Reagovat

RE: RE: Ďáblův dráp- podávání

Martina Bendova 28.5.2018 v 22:44

Hezký den, opravdu by mě zajímalo, kolik zvířat si samo vezme kořen a sežere ho. Odvar i samotný kořen je extrémně hořký a žádný z pěti psů ani šesti koní si nevzali, dokonce pak nechtějí ani krmivo, pokud ho přidám. Pes pro kterého je originálně objednaný trpí artrózou a má bolesti, takže je pro něj velmi vhodný. Jak tedy postupovat v případě, že zvíře produkt nechce? Děkuji, MB

» Reagovat

RE: RE: RE: Ďáblův dráp- podávání

Katka - HappyTails 4.6.2018 v 21:08

Dobrý den,


to co se námi zdá vhodné, nemusí být u zvířete priorita. Zoofarmakognozie je založena na komunikaci zvířete s člověkem, kdy člověk je zde pouze sluha, který zvířeti může nabízet a zvíře si samo zvolí, co v daný moment potřebuje (zvolí si i formu a dávku).


Pokud má pejsek nebo jiné zvíře velké bolesti a harpagofyton potřebuje, bude Vám to žrát klidně i takto celý/drcený. Např. naše kočička po autonehodě to chroupala i takto celé.


Jestli chcete zdravotní stav Vašeho pejska konzultovat s odborníkem, který se zoofarmakognozii zabývá, zde přikládám odkaz na seznam terapeutů 


Můžete si vybrat toho nejbližšího a klidně ho i s pejskem navštívit.


Pěkný den

» Reagovat